Před stříháním

 

Pokud do salonu přivedete pejska se špinavou, zacuchanou a zplstnatělou srstí, pak nemůžete očekávat dokonalý střih. Nemluvě o tom, jak se pes při takové úpravě cítí. Protože - pokud má být pes ostříhán a nikoli vyholen, pak musí být jeho srst řádně rozčesána. A to nejen po povrchu, ale také u kůže. Pokud pejska nerozčešete Vy, musí to pak udělat střihač. Proto, čím lépe je srst rozčesána, tím méně času pak pejsek stráví na trimovacím stole.

 

Nejkritičtější místa jsou zpravidla končetiny z vnitřní strany, zejména v oblasti slabin a nadloktí. Jednak je k nim při rozčesávání špatný přístup, takže někdy majitelé pejska tato místa i při pravidelné péči trochu „ošidí“. Navíc je zde srst, na končetinách obecně, značně namáhána, zvláště pokud svému čtyřnohému příteli dopřejete trochu pohybu v přírodě.

 

Nejlepší kontrolou toho, zda jste pejska rozčesali opravdu řádně, je hřeben. Pokud hřebenem neprojedete celou srstí v délce i hloubce, tedy od kůže až po konečky a včetně podsady (spodní srsti), pak není pes řádně rozčesán.

 

Před úpravou srsti stříháním je rovněž důležité, aby byla srst zbavena nečistot a prachu. Nůžky i strojek v zaprášené srsti stříhají špatně, což se pak odrazí na výsledné kvalitě střihu.

 

Pejsek by měl proto přijít na stříhání dobře vykoupán a rozčesán.

 

Před trimováním

 

Před trimováním je naopak potřeba psa alespoň 14 dní před procedurou nekoupat. Pokud přivedete psa na trimování vykoupaného, srst bude pod trimovacím nože proklouzávat. Celá procedura bude trvat déle, což není příjemné pro střihače, ale především pro Vašeho psího kamaráda, a výsledek ani potom nebude odpovídat vynaloženému úsilí střihače a času stráveného pejskem na trimovacím stole.

 

To ovšem neznamená, že pejska nemáte 14 dnů před trimováním pročesávat nebo kartáčovat!